+90 462 325 22 91

TEKNOLOJİ

Astar (Dry Touch)

Yapılan testlerde DRY TOUCH pamuğa göre nemi 10 kat daha hızlı emer. Suya dikey daldırılarak yapılan ölçümlerde DRY TOUCH pamuğa göre daha fazla su emiciliğe sahiptir.
 
Climatex Kumaşın Özellikleri
Ayakkabı sektörüne yönelik özel olarak geliştirilen bu kumaş, yüksek hava geçirgen özellikte olup, teri ve nemi çabuk emen ve dışarıya atan, gümüş iyonlu ileri teknoloji ürünü ipliklerden elde edilen özel kumaştır. Bu ürün aynı zamanda yüksek hava geçirgen özellikteki süngerle beraber herhangi bir yapıştırıcı kullanılmadan ayakkabıda kullanılmaya yönelik astar olarak üretilmiştir. Hava ve nemi kolayca emer ve dışarı atılmasını sağlar.
 
Çok yumuşak bir tuşesi olan Climatex kumaş, yüksek hava geçirgenliği sayesinde nefes alır ve hızlı su emiciliğine sahiptir. Çabuk kurur ve kuruluk hissi verir. Yüksek aşınma dayanımı, ter haslığı ve leke tutmazlığı pamuklu kumaşlara karşı üstünlük sağlar.
 
Antimikrobiyal Özellikler
Antimikrobiyal özellik ipliğe bitim işleminde değil de üretim esnasında verildiğinden etkenlik kalıcıdır, yıkanma ve aşınmadan etkilenmez, insan cildine zara vermez, kaşıntı yapmaz, tahriş etmez.
 
 
Cordura
Çanta, valiz ve ayakkabı gibi "Cordura Classic" kumaşı kullanılarak geliştirilmiş ürünler, yırtılma ve aşınmaya karşı dirençli olma ve uzun süreli dayanıklılık özellikleri gösterirler.
 
Mimoza Anorak
Aşıma mukavemeti ve yüksek hava geçirgenliği sayesinde ayakkabının nefes almasını sağlayan bu malzeme özellikle yazlık modellerde tercih edilmektedir.
 
Nemrut İç Astar
Alevli laminasyon uygulandığı için yapıştırıcıya ihtiyaç yoktur. Yapıştırıcı kullanılmadığı için hava geçirgenliği son derece üst düzeydedir. Ara kademede kullanılan süngerde gözenekler hava dolaşımını sağlamaya yönelik olarak tasarlanmıştır. Ter emici ve koku yapmama özelliği vardır.